Darth Maul

Tento sithský lord pochází z planety Iridonia a přísluší k rase zvané Zabrak. Zdroje (o jejichž spolehlivosti se nedá říct nic) tvrdí, že se kdysi jmenoval Khameir Sarin. Darth Sidious si svého budoucího dvanáctiletého žáčka za dramatických okolností (smrt sedmi rytířů Jedi, když to chcete vědět) odvezl na Coruscant a tam Maul započal s tvrdým výcvikem. Prameny uvádějí, že nejdřív disciplínu nenáviděl, ale pak zjistil, jakou zuřivost v něm dovede probudit. Zapomněl proto na bezstarostný život před Sithem a oddal se Temné straně naplno. Sidious si z něj svou krutostí paradoxně vychoval loajální stvoření, ale o tom ještě dále. Součástí výcviku byl například malý testík schopností: Maul byl vysazen na nehostinné planetě a s ním se tam jela relaxovat skupina zabijáckých droidů. Úkolem Zabraka bylo měsíc tady přežít. Taky stojí za zmínku, že mít strach se nevyplácí. Když Maul jako malý ucukl před rozzuřeným dinkem, Sidious mu to neodpustil a zavřel ho do místnosti se spoustou těchto roztomilých hladových tvorečků. Nepustil Maula ven dříve, než je chlapec holýma rukama nepozabíjel.

Darth Maul složil závěrečné zkoušky a stal se Temným pánem ze Sithu. Stále však podléhal mistrovi, stále v něm přetrvávala mentalita žáka. Oddanost mistrovi a Sithu jej dovedla až k tomu skvostnému tetování - starodávní Sithové se nechávali tetovat na čele, Maul to vzal trochu z gruntu, že… Další, čeho se držel, byly staré sithské technologie. Podle lorda Exara Kuna si zvolil dvojitý světelný meč a sestrojil ho. Krystaly, které do něj použil, byly syntetické a aby byly dokonalé, několik dní vkuse je upravoval pomocí zaostřování Síly. Rozebírat jeho sithské speedery nemá cenu, neboť jich měl několik, těsně před Epizodou I měl ještě T-speeder, který byl ovšem zničen. Též vlastnil několik droidů, všichni známe průzkumné "Probe". Jeho loď Sith Infiltrator, kterou Maul pojmenoval "Scimitar", byla vybavena prototypem maskovacího zařízení, napájeného stygiovými krystaly, a vyrobila ji firma Raitha Sienara, konstruktéra všech následujících imperiálních TIE stíhaček (račte si povšimnout podobnosti křídel mezi Infiltratorem a TIE).

Tento skvost dostal od svého mistra za splnění jistého delikátního úkolu. Začínaly tím vlastně události, jejichž vývoj jsme mohli sledovat v Epizodě I. Ptáte-li se, o co šlo, pak vězte, že o počátky pletichaření Dartha Sidiouse spolu s Neimoidiány. Obchodní Federace velmi stála o planetu Dorvalla, naleziště významné suroviny, rudy zvané lommit. Na této planetě spolu soupeřily dvě důlní společnosti, Lommite Limited a InterGalactic Ore. Obchodní federace toužila tyto společnosti odstranit a převzít těžbu, neboť by to mělo za následek nejen více kreditů do neimoidiánských kapes kvůli lommitu, ale i ovládnutí další obchodní cesty, další hlas v Senátu a z toho plynoucí zvýšení vlivu. Darth Sidious se rozhodl situaci napomoci a vyslal Darth Maula, aby důlním společnostem trochu zavařil, nejlépe s katastrofálními následky. Ten se s úkolem vypořádal bravurně, když pomocí důvtipu, techniky a nakonec i světelného meče donutil obě společnosti k přímému vyřizování účtů. Následkem toho mohla již Obchodní federace stabilizovat situaci na planetě. Dále Maul splnil úkol oslabit kriminální organizaci "Černé slunce". Při jeho návštěvě v sídle na Ralltiiru přišlo o život mnoho členů představenstva, ne však všichni. Někteří z přeživších pak byli dodatečně odkrouhnuti. Maul musel také zamezit předčasnému úniku informací o připravované blokádě Naboo. Jeho úkolem bylo vyhledat a umlčet neimoidiánského zrádce, který se snažil tyto informace zpeněžit. Zahynulo přitom několik osob, mimo jiné i dva Jedi. Poslední úkol, který Darth Maul od svého mistra dostal, všichni známe. Blokáda planety Naboo již probíhala, ale ne tak hladce, jak měla. Maul měl zajmout královnu Naboo a dovézt ji zpět na její planetu, aby zde podepsala dohodu o legalitě blokády. Nejprve pronásledoval královnu a její doprovod na pouštní planetu Tatooine, kde mu těsně unikli. Poté byl poslán na Naboo, kam se královna vracela "získat zpět, co je jejich", aby hnutí odporu udusil. Že přitom stihl jednoho Jedi zabít a jedním padawanem být zabit, považuji tak trochu za výsměch jeho osobě. Každopádně zemřel rukou Obi-Wana Kenobiho (a světelným mečem Qui-Gon Jinna:-) při souboji v paláci Theed. Byl rozseknut na dvě půlky a poté jeho tělo spadlo do tavicí šachty.


stáhnout kompletní verziAutor: Shade